6 rozdílů mezi sovami a ranními ptáčaty, které vám pomůžou lépe porozumět druhým i sobě samým.

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 29 dny
1869

Každému z nás vyhovuje jiný biorytmus. Už jste určitě slyšeli výrazy jako „sova“ nebo „ranní ptáče“. To, co jsme my, je zakódováno v našich genech doslova od narození.

Že jsou někteří lidé aktivní spíše v noci a den by nejraději prospali, zatímco jiní to mají právě naopak, je známá věc. Málokdo si ale uvědomuje, že rozdíl mezi těmito lidmi není jen v době, kdy spí a kdy jsou aktivní. Liší se třeba i chutěmi, typem myšlení a dokonce i schopností vydělávat.

Porozumění těmto rozdílům vám pomůže být produktivnější a úspěšnější, ale třeba také lépe porozumět druhým a udržovat s nimi lepší vztahy!

Rozhodování


depositphotos

Sovy se řídí především svými touhami a pocity. Jsou spontánní a impulzivní, na důsledky většinou nemyslí.

Ranní ptáčata jsou naopak zvyklí vše dopředu promýšlet. Mají přímo panický strach z toho, že by se mohli rozhodnout špatně. Spontánnost proto od nich neočekávejte. Na jejich rady se ale můžete vždycky spolehnout.

Jak získávají informace


depositphotos

Sovy získávají informace především z Internetu. Pročítají si různé zpravodajské weby, a pokud je něco zajímá, pročítají si třeba na Facebooku názory dalších lidí. Než si pustí film nebo koupí knížku, přečtou si recenze. Při výběru hotelu si přečtou uživatelské hodnocení.

Ranní ptáčata jsou v tomto ohledu spíše staromódní. Chtějí-li zjistit, co se děje ve světě, pustí si televizi nebo přečtou noviny. Názorům druhých nevěnují příliš velkou pozornost – každý se přece může mýlit anebo dokonce úmyslně lhát.

Stravování


depositphotos

Sovy často vynechávají snídani. Před cestou do práce stihnou nanejvýš šálek kávy. Také se říká, že sovy jsou náchylnější k přibírání na váze, během dne se totiž nestíhají najíst a vše pak dohánějí pozdě v noci.

Ranní ptáčata začínají svůj den vydatnou a chutnou snídaní. Jí pomalu a vychutnávají si každé sousto. Často dbají na zdravou stravu. Večeři spíše vynechávají, anebo si dají jen malou porci něčeho lehkého. Udržet si ideální váhu pro ně nebývá těžké.

Pitný režim


depositphotos

Sovy milují kávu! Večer si zase rádi dají něco alkoholického – třeba dobrý koktejl nebo skleničku vína.

Ranní ptáčata dávají přednost čaji nebo ovocným šťávám.

Typ myšlení


depositphotos

Sovy dobře zvládají matematiku, jsou dobří v počtech a logických úlohách. Bývají z nich dobří podnikatelé.

Ranní ptáčata jsou lepší v humanitně zaměřených oborech. Mívají talent na jazyky a mají skvělou paměť. Jsou to také dobří řečníci, odpoví vám na jakoukoli otázku, a to dokonce i tehdy, když nebudou vědět, nač jste se ptali!

Práce


depositphotos

Sovy se nebojí osobní zodpovědnosti, rádi pracují sami. Vyhovuje jim, když si mohou práci rozvrhnout podle sebe. Spoléhají se sami na sebe a jen neradi přenášejí povinnosti na druhé.

Ranní ptáčata jsou skuteční týmoví hráči! Rádi se učí novým věcem a rádi se dělí o své zkušenosti s druhými. V týmu patří mezi oblíbence. Když čelí složitému problému, neváhají požádat druhé o pomoc.