5 negativních věcí, které by se vám staly, kdybyste se zítra ráno probudili jako milionáři

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 3 měsíci
514

Představte si, že byste se přes noc stali milionářem. Třeba byste zdědili velký majetek po nějakém vzdáleném strýčkovi, o jehož existenci jste dosud neměli ani tušení. Nebo byste vyhráli v loterii.

Lidé nečekaně a náhodně bohatnou každý den. Ale zdaleka ne každý si s takovým štěstím umí poradit. Takže: Co se s vámi, podle statistiky, stane, pokud zítra zbohatnete?

Sestavili jsme seznam pěti nejčastějších věcí, které se dějí většině lidem poté, co náhle zbohatnou.

Nebudete se moct zastavit


depositphotos

Tohle platí pro ty, kteří zbohatli v loterii nebo díky hazardu. Téměř všichni šťastní vítězové jsou přesvědčeni, že budou schopni svůj úspěch zopakovat. A tak dál hrají, sázejí a tipují.

Ve skutečnosti jsou i takoví šťastlivci, kterým se opravdu povede vyhrát i podruhé. Děje se to ale jen velmi zřídka. Pravděpodobnější je, že všechno své bohatství dříve či později prohrajete a utratíte ve snaze ještě víc zbohatnout.

Ztratíte většinu blízkých


depositphotos depositphotos

Na odvrácené straně bohatství a přepychu bývá osamělost. Kvůli lidem, kteří se z vašeho přátelství budou pokoušet vytěžit pro sebe výhody, začnete dávat přednost životu v anonymitě a osamění.

Nejmladším vítězem v loterii všech dob se stala Jane Park. Dívka vyhrála 1 milion liber (přes 30 milionů korun) a dnes tvrdí, že výhra jí zničila život. Peníze utratila nákupem oblečení, za plastickou chirurgii, koupila si dva domy a cestovala. Nic z toho jí ale už netěší. Přišla totiž zároveň o všechny kamarády a ze svého způsobu života se cítí unavená. Ráda by se vrátila do svého starého života, ale nejde to. Jane dokonce zvažuje, že organizátory loterii zažaluje.

Budete se cítit chudě


depositphotos depositphotos

Navzdory tomu, že na svém účtu mají minimálně jeden milion dolarů, se podle statistik 42 % z 1000 milionářů necítí bohatě. Na světě je všechno relativní. Jakmile se stanete milionářem, začnete se porovnávat s milionáři a začnete závidět těm, kteří mají víc. A jak se říká - v přístavu se vždycky najde někdo, kdo má delší jachtu.

Bude pro vás těžké zapadnout mezi bohaté


depositphotos depositphotos

Spolu s bohatstvím přichází i změna celého života a životního stylu. Změníte bydliště, změníte okruh lidí, s nimiž že stýkáte. Začnete se stýkat s lidmi vaší „úrovně“. Jenže mezi ně nikdy nezapadnete. Ti, kteří zbohatli dílem štěstěny, bývají těmi, kteří si své bohatství vydřeli, odsuzováni, a tak si mezi nimi připadají méněcenně a nepříjemně.

Bohatství vám vydrží maximálně 5 let


depositphotos depositphotos

70 % všech, kteří zbohatnou náhle, všechno své bohatství utratí do pěti let. Impulsivní nákupy, pocit, že si najednou mohou dovolit cokoli, touha po přepychu a po všem, co bylo dřív mimo vaše možnosti – to jsou hlavní důvody, které vedou k tomu, že se do pěti let vše vrátí zase do normálu, anebo budete o svůj přepychový životní styl za každou cenu bojovat a skončíte kromě nuly na účtu ještě zadluženi.

Myslíte si, že byste s náhle nabytým bohatstvím dokázali naložit zodpovědně? Co byste dělali, kdybyste zítra náhle zbohatli?