5 naprosto božích míst, kde byste chtěli strávit noc

Autor: Petr Semecký Zdroj: Metro
Před 4 měsíci
1508


Většina z nás je ráda, když se v zahraničí ubytuje v hotelu, kde je čisté povlečení a funkční teplá voda. Ti movitější, anebo jen dobrodružnější by však možná rádi zkusili i něco exotičtějšího. Co takhle komfortní iglú s výhledem na polární záři či hotel postavený z ledu?

1. Luxusní iglú s výhledem na polární záři

Kakslauttanen

Tohle fajnové místečko najdete jak jinak než blízko polárního kruhu ve finském rezortu Kakslauttanen poblíž národního parku Urho Kekkonen. V proskleném iglú se z luxusní postele můžete kochat pohledem na unikátní polární záři až do chvíle, kdy vám dojdou peníze na platební kartě.

2. Hotel vytvořený kompletně ze soli

Getty Images

Pokud v budoucnu hodláte jet do Bolívie, můžete si dopřát zdravotní pobyt v parádním hotelovém komplexu Palacio de Sal, jenž chytře využil místní solná ložiska a byl celý vybudován právě z našeho oblíbeného koření. Vzpomeňte si na to, až si budete ráno solit míchaná vajíčka.

3. Chladný luxus z ledu

Asaf Kliger

Nesnášíte zimu? V luxusním švédském Icehotelu možná změníte názor. Jeho ostře řezané a modře průzračné prostory vás totiž doslova uhranou a ani se nemusíte bát, že na vás celá konstrukce spadne. Chlazení prostor totiž zaručují solární panely. Majitelé nicméně nedoporučují pobyt prodlužovat déle než na jednu noc. Tedy pokud nejste zkušení otužilci.

4. Pohled přímo z deštného pralesa

Costa Verde Accommodations

Milujete lesy a chtěli byste se dívat na svět z jejich korun? Pak pro vás máme výborný tip v podobě ubytování v restaurovaném Boeingu 727, jenž je umístěn v deštném pralese kostarického Costa Verde. A pro jednou se v letadle nemusíte bát nepohodlných sedaček a malého místa na nohy. Vnitřek letounu byl totiž speciálně upraven a nabízí skvostné prostory vykládané dřevem s výhledem na nedalekou pláž.

5. Podmořská pohoda

The Manta Resort

Tanzanie bezpochyby nabízí řadu zajímavých hotelových rezortů. Nicméně ten zřejmě nejinovativnější najdete v rezortu Manta na ostrově Pemba, jsou k dispozici postele přímo pod vodou. V ložnicích situovaných 4 metry pod hladinou vody se můžete kochat podmořským životem a doopravdy se tak naladit na dovolenkovou náladu.