5 důvodů, proč lidé začínají hledat náhradu za svého partnera

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 1 měsícem
919

Určitě jste už zažili tuhle situaci: Zapnete televizi a začnete přepínat mezi programy. Konečně narazíte na oblíbený pořad. Pak ale zjistíte, že na jiném programu běží něco zajímavějšího – chvíli přepínáte sem a tam a nemůžete se rozhodnout. Možná se nakonec rozhodnete dodívat na ten původní pořad – jenže to už bude končit.

Možná to zní hrozně, ale když jde o vztahy, chováme se často podobně. Proč se to ale děje? Proč celý život hledáme jakýsi neexistující ideál místo toho, abychom si užívali a především vážili toho dobrého, co nám život dává?


Instagram

1.       Ambice

Člověk se snaží neustále růst – a to i v případě, že už dosáhl téměř maxima. Snaží se postupovat ve své kariéře, pořizují si lepší a lepší automobily, lepší mobily, lepší byty nebo domy, lepší nábytek, lepší oblečení. Tahle lidská vlastnost se bohužel občas projeví i ve vztazích. Lidé přehodnocují své vztahy a přemýšlejí o tom, zda si nemohli vybrat „lépe“.

2.       Společenský nátlak

Je těžké zůstat v dnešní době neovlivněn médii a společenskými normami. Vše, co vidíme a slyšíme, nás podvědomě ovlivňuje.

3.       Změna

Lidé se mění – to je fakt, kterému nelze nijak zabránit. Měníme se my i naši partneři. Možná jste před lety potkali někoho, s kým jste si perfektně porozuměli. Bylo vám hezky. Jenže oba jste se změnili a vaše cesty se rozešly.

Není na tom nic špatného, zkuste to brát pozitivně – prožili jste přece pár hezkých let, které vám nikdo nevezme. A teď je čas jít dál.

4.       Charismatičtí lidé jsou prostě přitažliví

Dokonce i když máte doma toho nejúžasnějšího partnera, charismatický cizinec vás může zaujmout. A to i přesto, že je v podstatných vlastnostech horší než váš dlouhodobý partner.

Nikdo nemá rád nudu a stereotyp. Proto lidé občas vymění i skvělého partnera za někoho objektivně „horšího“.

5.       Neschopnost rozhodnout se

Je to jednoduché. Lidem dělá problém učinit definitivní rozhodnutí. Jen si vzpomeňte, jak jste naposledy vybírali mezi dvěma různobarevnými košilemi. Nebo třeba mezi dvěma pokrmy z jídelního lístku. Nebo mezi dvěma zajímavými filmy. Nejistota a zmatek je typická pro většinu lidí. A to dokonce i tehdy, když se už konečně odhodláte a vyberete si. Později budete dál váhat, zda jste se neměli rozhodnout jinak.


Instagram

Závěrem

Věčným přehodnocováním štěstí většinou nedosáhnete. Pravda totiž je, že většina těch, kteří se z těchto důvodů rozhodli pro změnu, svého rozhodnutí nakonec litovali a přáli si vrátit čas.

Než tedy něco uděláte, opravdu pečlivě promyslete, zda toho nebudete později litovat. Protože pak už by mohlo být pozdě – než se rozhodnete přepnout zpátky, film už většinou skončí.

Tagy: