12 skvělých věcí, které nám dělají radost a jsou přitom úplně zadarmo

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 2 měsíci
603

V moderním světě touží většina lidí po penězích a myslí si, že právě ty je dokážou udělat šťastnými. Při honbě za bohatstvím a materialismem ale zapomínáme, že v životě je mnoho krásných okamžiků a věcí, které vůbec nic nestojí.

Nezapomínejte na tyhle věci!

Spánek za deštivého dne


500px

Zvuk dopadajících kapek má uklidňující efekt. Právě proto se za deštivého dne hezky relaxuje. Jen si to představte: Uvaříte si čaj, zabalíte se do deky a všechny starosti na chvíli pustíte z hlavy. Nevnímáte nic než bubnující kapky deště.

Když najdete peníze, na které jste už zapomněli


10mejoresesconditesstar

Určitě už se vám to taky stalo. Dáte ruku do kabátu a najdete tam bankovku, která tam zůstala ještě z loňské zimy. Nebo z té předtím. Samozřejmě, vlastně jste nic nevydělali, nejste najednou bohatí a nemůžete si koupit vše, po čem toužíte. Ale pocit je to dobrý, ne? Je to jako najít malý pirátský poklad.

Když dostanete dopis nebo balíček


okchicas

V dnešní době se už skoro vše vyřizuje skrz e-mail. Ale když najdete ve schránce dopis nebo pohled od někoho blízkého, není to hezký pocit? Nebo když vám dorazí balíček, na který jste se těšili?

Když si povídáte s přáteli a něco jim vyprávíte


clicrbs

Co je to úspěch bez těch, s nimiž jej můžete sdílet? Pokud se nemůžete o svůj úspěch s nikým podělit, nepřinese vám štěstí, po kterém toužíte.

Nezapomínejte proto na ty, kteří vás mají rádi. Ty, kterým můžete o sobě vyprávět a oni vás vždy vyslechnou.

Když najdete ideální místo k zaparkování


500px

Když přijedete na parkoviště a vidíte volné místo hned u vjezdu. Pohodlně zaparkujete a je hotovo. A při odchodu bez problémů vyjedete a můžete odjet.

Když všechno probíhá v klidu a bez stresu a zbytečných starostí, je den hned o něco lepší. Všímejte si maličkostí a mějte z nich radost!

Když zjistíte, že můžete ještě klidně dál spát


500px

Probudíte se, otevřete oči a podíváte se na hodinky. A překvapeně zjistíte, že můžete ještě několik hodin v klidu spát! Spokojeně se znovu zabalíte do peřiny a zavřete oči.

Existuje snad větší štěstí?

Známá vůně domova


500px

Dlouho jste nebyli na návštěvě u rodičů, tak se k nim rozhodnete zajít. Otevřete dveře a do nosu vás udeří známá vůně bábovky. Radostné vzpomínky na dětství zaplaví vaši hlavu a všechny starosti jsou rázem fuč.

Když se ukáže, že váš nápad funguje


500px

Celé hodiny nebo dokonce dny se snažíte najít řešení komplikovaného problému. Nakonec, když už jste celí frustrovaní a zoufalí, vás něco napadne a vy to zkusíte. A ono to funguje!

Necítíte se právě teď šťastní?

Když vyrazíte do přírody


thehautemess

Kdy naposledy jste vyrazili do přírody, posadili se a v tichosti si užívali krásy kolem sebe? Tomu pocitu se vyrovná máloco. Pobýt v přírodě můžeme úplně zadarmo a prospívá to jak našemu tělu, tak i duši.

Potřebujete doplnit energii a zvednout náladu? Na nic nečekejte a vyražte! Čerstvý vzduch vám udělá dobře.

Když s přáteli zavzpomínáte na staré dobré časy


recreoviral

Povídat si o dávných časech s těmi, s kterými jste je prožili. Krásný pocit!

Když se něčemu ze srdce zasmějete


Říká se, že smích je ten nejlepší lék. Když se smějeme, všechno se najednou zdá být lepší.

Když obejmete milovaného člověka


500px

Co je větší štěstí než mít někoho, na kom nám záleží?

Pokaždé, když obejmeme milovanou osobu, znovu pochopíme, kolik pro nás znamená. Jedno obyčejné objetí nám může zvednout náladu, dodat naději a odehnat všechen smutek.

Objímejte ty, na kterých vám záleží. Své milované partnery, ale třeba i kamarády, rodiče nebo sourozence.