11 zásadních rozdílů mezi muži a ženami

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 3 měsíci
2053

Říká se, že muži pocházejí z Marsu a ženy zase z Venuše. O mužích i ženách koluje celá řada stereotypů – o tom, zda jsou pravdivé či nikoli, rozhodněte sami. Vybrali jsme ty nejsmysluplnější, které jsou podle nás rozhodně minimálně zajímavé.

Způsob, jakým se oblékají


depositphotos

Muži a ženy se přirozeně oblékají odlišně, ale to není až tak podstatné. Jde spíše o otázku kulturní tradice (konec konců, dnes už ženy chodí běžně v kalhotách a naopak, sukně už nenosí muži jen ve Skotsku).

Rozdíl ale spočívá v něčem jiném. Ženy se většinou oblékají seshora dolů, nejprve si obléknou triko nebo halenku a až pak kalhoty. Nejprve spodní prádlo, až pak ponožky.

Muži jsou zvyklí oblékat se přesně naopak. Nejprve si obléknou ponožky, džíny a nakonec triko nebo košili.

Ženy méně riskují


imgur

Muži více riskují a vrhají se do nebezpečí (pokud nevěříte, tady je hned 20 důkazů, že máme pravdu). Podle statistik přicházejí mladí muži k úrazům častěji než mladé ženy, častěji také způsobují autonehody a bohužel také častěji přicházejí o život.

Je to pravděpodobně způsobeno tím, že ženy jsou odmalička vychovávány k tomu, aby se postaraly o rodinu, byly zodpovědné a opatrné. Vliv má nepochybně i hormonální biologie mužského těla a fakt, že muži jsou oproti ženám agresivnější a mají přirozený pud se předvádět a neustále si něco dokazovat.

Průměrná dívka sní za život 2 kg rtěnky


depositphotos

Ano, opravdu nejde o omyl. Při každém kontaktu rtů s pokrmem se rtěnka dostává ze rtů do jídla nebo do pití. Vědci spočítali, že tímto způsobem zkonzumuje každá žena průměrně 2 kg rtěnky.

Ženy pro muže rády vaří, muži rádi jedí


depositphotos

Ne každou ženu možná baví vařit, ale skoro každá žena ráda vidí, že jejímu muži chutná. Pro ženu je nejdůležitější, aby si pochutnal muž, ne ona sama. To samozřejmě neplatí pro úplně všechny ženy na světě, ale přiznejme si – která žena se v tom ani maličko nevidí?

Někteří tvrdí, že ženy se tímto chováním pokoušejí muži dokázat, že by byly dobrými manželkami. Jiní zase, že se tak žena podvědomě pokouší muže „pojistit“ – prostě si ho vykrmí a způsobí tak, že o něj ztratí všechny ostatní dívky zájem.

Ženy občas kladou velmi zvláštní otázky


Ženy jsou zvědavá stvoření, která musí vědět vždycky všechno. Některé otázky jsou přesto (pro muže) naprosto nepochopitelné. Pokud začnou příliš vyzvídat, je možné, že vás z něčeho podezírají a chtějí si něco ověřit.

Rozdíl je i v tom, jak scházejí schody


pikabu

Scházet schody na vysokých podpatcích není vůbec jednoduché – ženy, které nosí jehly, to moc dobře znají. Pokud nechcete přepadnout, musí stát ke schodišti bokem a opatrně scházet schod za schodem.

V každém případě, ženu jdoucí ze schodů na podpatcích rozhodně nikdy nepopoháněje. Věřte, že dělá, co může.

Nebo jak podávají ruku


depositphotos

Když si ruce podávají muži, pevně stisknou dlaň jeden druhému a potřesou si. Když podáváte ruku ženě, položí vám svou dlaň do té vaší jen zlehka a nechá ji v klidu ležet. Žádné potřesení se nekoná.

Alkohol a ženy – nebezpečná kombinace!


hbo

Na ženy působí alkohol rychleji než na muže, všimli jste si někdy? Ženské tělo se hůře vypořádává s alkoholem, takže k intoxikaci dochází rychleji. Proč to tak ale je?

Lidský žaludek produkuje speciální enzym. Ten má za úkol odbourat alkohol dřív, než se vstřebá do krve. Jenže ženám se tento enzym tvoří v menším množství, takže jejich tělo nestíhá odbourávat alkohol dostatečně rychle. Výsledkem je, že jsou opilé rychleji.

Svět žen je barevnější než svět mužů


depositphotos

Je prokázáno, že ženy rozlišují více barev než muži. Takže zatímco muži vidí prostě fialovou, ženy dokážou rozlišit celé spektrum barev od lila až po ostružinovou.

Dívky mívají lepší čich


depositphotos

Proč ženy tak moc milují květiny? Jedním z důvodů může být to, že mají skvělý čich.

Tělo žen se mění častěji než tělo mužů


Tělo žen podléhá během svého vývoje mnoha změnám. Mění se mnohem více a mnohem častěji než tělo mužů.

Puberta začíná u dívek o několik let dříve než u chlapců. Během dospívání se pak tělo ženy mění, aby bylo schopné odnosit dítě. Mění se i během těhotenství a po porodu. A ke změnám dochází, i když nebudete mít děti. Tělo je tak prostě geneticky nastavené.