11 věcí, které dělá každá žena, aby se ujistila, že se k ní opravdu hodíte

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 2 lety
8029

O tom, jak si vybrat životního partnera, bylo už napsáno mnoho. Potíž je ale v tom, že když přijde na věc, nikdo z nás se neřídí vyčtenými poučkami. Jednáme intuitivně. Všichni máme své podvědomé způsoby, kterými partnery testujeme.

Nakonec většinou nedokážeme ani přesně definovat, co nás na druhém tak přitahuje, anebo naopak, co nás odradilo. Prostě jsme jen „šli za svým srdcem“. A kdo ví, možná, že naše srdce (nebo spíš podvědomí) ví opravdu nejlépe, co potřebujeme. Takže bychom mu měli věřit.

Prohlíží si vaše módní doplňky, oblečení a elektroniku


pixabay

Říká se, že „šaty dělají člověka“. Stále ještě žijeme v době, kdy jeden druhého do značné míry hodnotíme podle jeho zevnějšku. Nemusí se nám to líbit, ale je to tak. Pravda ale je, že víc než oblečení (slušně se obléknout je dnes prostě základ) se dnes při posuzování potenciálního partnera zaměřujeme spíše na drobné detaily, jako třeba model telefonu, tetování, manžetové knoflíčky apod.

Tyto drobnosti nám totiž můžou o druhém hodně prozradit.

Podle průzkumu si většina žen myslí, že:

 • Příliš drahé doplňky v kombinaci s obyčejným oblečením (nebo třeba napodobeniny drahých značek) působí falešným dojmem a přílišnou touhou zapůsobit.
 • Konzervativní vzhled (oblek, deštník atd.) naznačují, že muž bude konzervativní i povahově a bude stabilní ve svých názorech.
 • Světlé a originální doplňky vyvolávají dojem, že jde o zábavného a veselého člověka, který rád experimentuje a miluje vše nové a neobvyklé (avšak pokud to přeženete, můžete vyvolat i dojem nestálosti a nestability).
 • Módní a mainstreamové doplňky napovídají, že jde o člověka závislého na názorech druhých. Takový jedinec bude zřejmě snadno zmanipulovatelný a nestálý ve svých postojích.

Vnímá tón vašeho hlasu


depositphotos depositphotos

Nejenže si žena partnera při „testování“ prohlíží, také ho poslouchá. Pokud zjistí, že se jeho hlas při mluvě s ní mění, je měkčí a vyšší, vyhodnocuje to ženin mozek jako dobré znamení. Naopak, pokud se tón jeho hlasu stane tvrdším a hrubším, ženu to pravděpodobně odradí.

Není žádným tajemstvím, že pro ženy je mnohdy důležitější, jakým tónem muž něco říká, než co vlastně říká. Muž může sršet vtipem a rozdávat kompliment za komplimentem, ale pokud to vše bude říkat nepříjemným tónem, žádnou neoslní.

Vnímá rychlost vaší řeči


depositphotos depositphotos

Žena podvědomě vyhodnotí muže jako „vhodného partnera“, pokud mají stejnou rychlost řeči. Jakákoli odchylka odrazuje.

Vyzvání k tanci


depositphotos pixabay

Tanec je ideálním způsobem, jak si vás může žena hned na prvním rande prověřit. Během tance může zjistit:

 • Jaký je váš fyzický stav. Jaká je vaše chůze, jak jste silní, hbití a mrštní.
 • Jak dokážete reagovat na nenadálé události (třeba když se změní rytmus, když se náhle vypne hudba, když žena zakopne atd.).
 • Zda jste dominantní – jste schopni „vést“, nebo potřebujete být vedeni?
 • Zda je jí dobře ve vaší blízkosti.

Žena vytváří konkurenční situace


depositphotos

Začne se k vám znenadání chovat jako ke své kamarádce a vypráví vám o jiných mužích? Za tím stojí pravděpodobně jen obyčejná snaha probudit ve vás lovecké instinkty a uvidět, jak se projevujete ve chvíli, kdy cítíte konkurenci.

Dává pozor na to, jak zacházíte s penězi

sonypictures

Tohle si muži často vysvětlují nepřesně. Chybně se domnívají, že největší dojem udělají, když budou peníze rozhazovat a během rande utratí co nejvíce.

Pokud se tak ale budete chovat, uděláte na ženu dojem spíš negativní. Bude si totiž myslet, že jste nezodpovědný, finančně negramotný a pro společný život naprosto nevhodný. Rozhazování je dobré možná tak u muže na jednu noc, ale u životního partnera jde o velmi nepraktickou vlastnost.

Ideální muž zachází s penězi zodpovědně, myslí do budoucna, a proto zbytečně neutrácí.

Dává pozor na to, jak se pohybujete


lionsgate

Schopnost vzájemně zrcadlit pohyby je poměrně spolehlivý ukazatel toho, jak jste kompatibilní. Alespoň to si myslí ženský mozek.

Jestliže muž napodobuje její gesta a pohyby, bývá to považováno za dobré znamení.

Nenápadně zavádí řeč na určitá důležitá témata


depositphotos depositphotos

Nesejde na tom, jak krátce se znáte. Pravda je, že žena chce znát veškeré důležité informace o vás od samého začátku – málokdy se ale zeptá přímo. Ptát se třeba na názor na manželství a děti po první schůzce by konec konců působilo opravdu divně. Jenže právě to jsou opravdu důležité otázky, bez jejichž zodpovězení si žena nemůže být jistá, jak vážně to s vámi může myslet.

Žena se z vás bude na prvních schůzkách nejspíš snažit nenápadně vytáhnout tyto informace:

 • Jaký je váš vztah s rodiči a sourozenci (to, jaké máte vztahy s nejbližší rodinou, totiž vypovídá o tom, jaké jsou vaše rodinné hodnoty).
 • Jaké máte přátele a jak trávíte volný čas (i příběhy o vašich nejlepších kamarádech a vaše názory na ně můžou ženě hodně prozradit, pokud jí třeba povyprávíte příběh o úžasném kamarádovi, který tráví každý večer v nočním klubu a odmítá se usadit, pravděpodobně se jí v hlavě rozsvítí velký červený vykřičník).
 • Jaké máte rád filmy, knihy a seriály, jaké na ně máte názory, anebo i třeba to, jaké jsou vaše oblíbené postavy (to vše může ženě prozradit, jaké máte hodnoty, co od života chcete a co od vás může ona očekávat).

Nezapomínejte, že žena podvědomě analyzuje vše, co od vás uslyší. I naprosto nevinná poznámka o filmu nebo kamarádovi se může změnit v důvod, proč s vámi jít na další rande – anebo proč už vás nikdy nevidět.

Testuje vaši ochotu pomoci


paramount

Žena je jemná bytost. Žádného muže proto nepřekvapí, když ho hned na jedné z prvních schůzek požádá o pomoc, ať už se jedná třeba o porouchané auto, problémy s počítačem nebo něco tak triviálního jako otevření zavařovací sklenice.

Málokterý muž si ale uvědomuje, že tahle „jemnost“ a „bezmocnost“ je jen hraná. Na obranu žen je nutné dodat, že nejde o žádnou vědomou manipulaci. Ženy se prostě vedle mužů, zvláště jsou-li zamilované, chovají bezmocně zcela podvědomě – stejně tak se muži před ženou chovají „mužněji“ a „sebevědoměji“ než obyčejně.

Nicméně tady nejde ve skutečnosti o opravu auta nebo počítače. A nemyslete si, že kdybyste nedorazili, ta zavařovačka by zůstala navěky zavřená. Žena chce prostě jen vidět, jak se umíte vypořádat s každodenními malými problémy, jak jste ochotní pomoct a zda se na vás může spolehnout. A to vše je pro vztah velice důležité.

Sledují, jak se chováte za volantem


depositphotos

Za volantem se přestáváme hlídat, protože se soustředíme hlavně na řízení. A dokonce i ženy, které samy neřídí, tohle moc dobře ví. Nedívají se proto ani tak na to, jak dobrý jste řidič, ale spíš na to, jak se při řízení projevujete, a jak se chováte k jiným řidičům.

Rivalita na silnici a hrubá slova vypovídají o agresivní a nevyvážené povaze – a s tím nechce mít žádná žena nic společného.

Všímá si, jak to umíte s dětmi


universalstudios

Nezáleží na tom, jestli sama chce děti nebo jestli ne, každá žena si bude všímat toho, jak se chováte k dětem a jak to s nimi umíte.

Stručně řečeno, na začátku vztahu každá žena neustále testuje a vyhodnocuje, jak moc se k sobě hodíte. Abychom ale byli spravedliví, totéž dělají i muži. Všichni se ujišťujeme, že jsme si vybrali správně, a využíváme k tomu podvědomé mechanismy – to ale není důvod stresovat se a přehnaně se kontrolovat. Buďte sami sebou a řiďte se srdcem!

Tagy: