11 tajemství britského královského stylu, která se může naučit každá žena

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 3 měsíci
1515

Jak Kate Middleton, vévodkyně z Cambridge, tak i Meghan Markle, vévodkyně ze Sussexu, jsou vzorem krásy a elegance. Vždy chodí dokonale oblečené a upravené. Na všech fotografiích vypadají vždycky skvěle.

Není na tom přitom nic složitého. Obě chodí oblečeny velice jednoduše, nepřehánějí to s doplňky ani se šminkami. Napodobit je proto může naprosto každá žena. Stačí dodržet několik zásad.

Vybrali jsme několik šatů, které Kate nebo Meghan oblékly, abychom vám dokázali, že královsky můžete vypadat i bez zástupu stylistů a módních poradců.

Žluté šaty


eastnews

Na setkání lídrů zemí Commonwealthu si Meghan oblékla jasné žluté šaty. O pár dní později se Kate objevila v podobných šatech na finále Wimbledonu. Podobnost obou šatů vyvolala bouřlivou debatu a vyšly o tom celé stovky článků.

Mluvit o plagiátorství je ale nespravedlivé. Kate žlutou miluje už dlouhá léta, takže určitě nešlo o snahu konkurovat mladší Meghan. V roce 2014 vyrazila Kate do Austrálie a na Nový Zéland také v podobných šatech a na procházky s dětmi se často oblékala do světle žlutých pohodlnějších šatů.

Takové šaty se hodí snad pro každou příležitost. Navíc si nemusíte dělat starosti s tím, aby všechny kousky oblečení ladily. Prostě obléknete šaty, nazujete béžové lodičky, do ruky vezmete psaníčko a vypadáte dokonale!

Královské klobouky


eastnews

Jemné a elegantní klobouky jsou pro členky královské rodiny tradicí. A dodržují ji Kate i Meghan. Kdo ale říká, že klobouk mohou nosit jen ony? Zařaďte do svého šatníku také nějaký a stanete se královnou každé společnosti!

Sukně s potiskem


depositphotos

Geometrické tvary rozbijí fádní vzhled formálního oděvu. Obě vévodkyně po něm proto často sahají. Vypadají elegantně, ale zároveň ne příliš upjatě.

Meghan dává přednost upnutým sukním do pasu, kdežto Kate má raději sukně do A. Obojí vypadá dobře.

Světlý kabátek


eastnews

Světlý kabát je nutná součást šatníku obou vévodkyň. V takovém kabátku vypadá každá žena velmi elegantně a žensky. A skvělé je, že sluší naprosto každému bez ohledu na vaše křivky nebo velikost. Dostatečným důkazem budiž fakt, že Kate je na fotce těhotná.

Šedý kabátek a klobouk


eastnews

Klasický a dokonale padnoucí šedý kabátek je vhodným řešením pro každou formální událost. Šedá barva není křiklavá, nepřitahuje příliš pozornosti, ale zároveň vypadá spolu s kloboukem elegantně a žensky.

Sáčko a triko


eastnews

Sako v kombinaci s tričkem působí uvolněněji, ne tak stroze a formálně jako třeba s halenkou. Navíc tak vypadá každá žena mladší.

Krátké sako je moderní a opravdu univerzální. Dobře vypadá skoro se vším. Kate se takto oblékla při své oficiální návštěvě Kanady, Meghan zase při návštěvě Trinity College v Dublinu.

Vy se takto můžete obléknout do práce. Při odchodu z kanceláře stačí sundat sáčko a formální styl je rázem nahrazen stylem ležérním.

Modrý kabát s bílými detaily


eastnews

Tmavomodré kabáty s kontrastními prvky jsou oběma vévodkyněmi vybírány často. Díky světlým detailům nevypadá celkový vzhled nudně a stroze. Tmavomodrá barva je sice nevýrazná a vhodná pro všechny formální události, zároveň ale nepůsobí tak smutečně jako černá.

Meghan si tento kabátek vzala s sebou na svatební cestu, Kate si ho oblékla při své návštěvě Centra pro vývoj dětí v Harlemu.

Detaily na kabátu nemusí být zrovna bílé. Pokud se vám nelíbí, můžete vybrat třeba kabát s šedými nebo krémovými detaily.

Krajkové šaty


eastnews

Slavností, přesto ale nenápadné a neprovokativní šaty. Rukávy jsou průsvitné, šaty dokonale padnoucí. Kate tradičně volí délku minimálně po kolena, Meghan si troufne na kratší, ale přesto stále přípustnou délku nad kolena.

Černé minišaty


eastnews

Černé minišaty jsou vždycky hrou na jistotu. Pokud ale máte strach, že v černých minišatech budete vypadat příliš obyčejně, zkuste sáhnout po takových, které mají výstřih do V.

Nezapomeňte ani na pásek a další doplňky jako třeba psaníčko. Díky světlým šperkům, kterými Kate doladila svůj vzhled, nevypadají její tmavé šaty vůbec smutečně a pochmurně. Stejnou úlohu splnilo i světlé prošívání u Meghaniných šatů.

Džíny a bílá košile


eastnews

Někdy si i vévodkyně dovolí vypadat uvolněně, stejně jako všechny ženy. V džínech a bílé košili byste jen těžko poznali, že jde o členky královské rodiny!

Nicméně i každodenní oblečení by měly vévodkyně volit skromné a zdrženlivé. Obě vévodkyně se takto oblečené objevují zpravidla na sportovních událostech.

Upnuté modré šaty


eastnews

Modré šaty jsou vhodné ke každé příležitosti, kdy je potřeba vypadat velkolepě. Kate se do modré obléká velice ráda a často. A dělá dobře, protože jí opravdu sluší. V modrých šatech ale skvěle vypadá i Meghan.

Nezapomeňte, že všechny doplňky by měly mít stejnou barvu a odstín – a rozhodně by neměly být modré.

Je vám bližší styl Meghan Markle nebo Kate Middleton?