10 triků profesionálních modelek, které jim pomáhají vypadat úžasně v jakékoli situaci

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 4 měsíci
58994

Při pohledu na fotografie modelek jste si už určitě taky někdy říkali, jak to ty ženy sakra dělají, že vypadají vždycky bezchybně. Není to jen o Photoshopu, existují desítky triků, které pravděpodobně neznáte.

1. Podpírání si brady


instagram

Nejenže tak zabráníte vzhledu „dvojité brady“, navíc vám to pomůže držet hlavu ve správné výšce a vypadat na fotce dobře.

Hlavní ale je podpírat bradu jen lehce, jako vidíte na fotografii napravo. Taková póza vypadá koketně a nikoho ani nenapadne, jaký má ruka pod bradou skutečně smysl.

2. Převlékání s make-upem


twitter

Každá žena jistě někdy zažila situaci, kdy se potřebovala převléknout, anebo třeba jen svléknout nebo naopak navléknout svetr – jenže pokud jste v tu chvíli už nalíčená, stane se z přetahování svetru přes hlavu skutečně adrenalinový zážitek, který většinou končí rozmazaným líčením se skvrnami od make-upu na oděvu a rozcuchanými vlasy. A s celou přípravou můžeme začít znovu!

Modelky mají tohle zmáknuté. Asistentky jim během převlékání opatrně přehodí přes hlavu šátek a všechno je v pořádku. V Jižní Koreji a Japonsku jsou k sehnání dokonce jemné sáčky, které vše ještě více usnadní.

3. Toužíte po zářící bronzové kůži? Je to snadné!


depositphotos

Efekt dokonalé pleti lze snadno vytvořit kombinací pleťového mléka a lesklého bronzeru nebo očních stínů. Stačí obojí smíchat a namazat pleť výslednou směsí.

Jen dejte pozor, ať nejsou třpytky v očních stínech příliš velké – tedy pokud nechcete zářit tak, že budete vidět i z vesmíru.

4. Odličování


youtube

Mnoho lidí se stále odličuje s pomocí mýdla. Jenže mýdlo neodstraňuje jen make-up, ale společně s ním i přirozenou ochrannou vrstvu pokožky. To vede k vysoušení a předčasnému stárnutí pokožky.

Používejte proto pouze přípravky přímo určené k odličování, odličujte se jemně a po každém odlíčení pokožku opláchněte a pečlivě ji hydratujte.

5. Žiletka místo peelingu


youtube

Josephine Skriver, jedna z předních modelek Victoria's Secret, prozradila mnoho podivností o svém životě. Jedním z jejich tajemství je, že si modelka dvakrát týdně holí tvář obyčejnou žiletkou. Tvrdí, že díky tomu je její kůže zářivá a hladká. A hlavně na ni lze nanášet make-up tak hladce, že dokonale splyne s pokožkou a stane se takřka neviditelným.

Zjistili jsme, že něco podobného provádí ženy v Japonsku už celá staletí. Před každým líčením nejprve opatrně oholí tvář a výsledek je opravdu efektní.

6. Dokonale hladké nohy


eastnews

Mít hladké nohy jako v reklamě na holicí strojek – která žena by to nechtěla? Modelky se většinou drží staré, ale osvědčené metody. Nohy nejprve namažou peelingovým krémem a poté je oholí běžným strojkem. Poté nohy opět namažou krémem a podruhé oholí.

Díky tomu je pokožka skutečně bezchybně hladká a vydrží o něco déle než při klasickém holení. Nezapomínejte ale nakonec kůži pečlivě hydratovat.

7. Univerzální spodní prádlo


eastnews

Modelky si většinou vybírají prádlo v barvě co nejpodobnější barvě pleti. Díky tomu si pak na sebe mohou vzít jakékoli šaty a prádlo pod nimi není vidět.

V podobné neutrální barvě by v takovém případě měl být i lak na nehty – hodí se totiž ke všemu.

8. Nenápadný make-up

Líčení by mělo být takové, aby nezkreslovalo skutečné rysy tváře. Pravda ale je, že se mnohé modelky stále uchylují k různým trikům ve snaze rozzářit pleť, zvětšit oči a vypadat mladší.

Chcete-li skrýt nedokonalosti pleti, použijte bezbarvý korektor a pečlivě jej naneste na všechna problematická místa. Rtěnku po rtech roztírejte prsty – barva rtěnky by přitom měla být zhruba o stupeň tmavší než přirozený odstín vašich rtů. Mimochodem, tu stejnou rtěnku můžete použít i místo růže na tváře.

9. Nedbalé lokny


eastnews instagram

Plážové vlny mají působit hravým a nedbalým dojmem – jako kdybyste se zrovna procházela po pláži a přímořský vítr vám rozcuchal vlasy. Dosáhnout tohoto „nedbalého efektu“ ale není snadné.

Stylisté Victoria's Secret na to mají svůj chytrý trik, který zvládnou i modelky samy doma bez jejich pomoci. Za prvé je důležité natáčet vlny v různých směrech (k tomu stačí klasická žehlička nebo kulma). Za druhé, po natočení vlasů je třeba si vlasy pročesat prsty navlhčenými v stylingovém přípravku s mořskou solí. Hotovo.

10. Skvrny od rtěnky na zubech


instagram instagram

Červené stopy na zubech jsou nepříjemné a dokážou pokazit jinak dokonalou vizáž. To zná snad každá žena, která si kdy troufla na výraznou rtěnku.

Dovedete si asi představit, že když vás při tom natáčí a fotografují desítky kamer, je to ještě horší.

Modelky si proto napřed aplikují na zuby trochu vazelíny. Ta zabrání tomu, aby se umazaly od rtěnky, a zajistí tak dokonalý zářivý úsměv za všech okolností.

Znáte nějaké další málo známí triky? A vyzkoušíte sama něco z těch našich?

Tagy: