10 míst, kde můžete začít nový život jen s 500 eury v kapse

Autor: Zdenka Pšeničková Zdroj: adme
Před 3 měsíci
953

Snili jste někdy o tom, že byste opustili svou zemi a přestěhovali se někam do ciziny? Nejlépe někam blízko moři, někam, kde rostou palmy a svítí slunce? Nejspíš si myslíte, že takové sny se plní jen miliardářům – ale není to tak. Na světě je pořád ještě dost míst, kde se dá žít levně. Například na Filipínách si seženete byt za pouhých 40 euro měsíčně (to je jen něco málo přes 1000 Kč!). V Indonésii se zase v restauraci najíte za jediné euro.

Vybrali jsme seznam zajímavých míst, na nichž se dá bez problémů vyžít s 500 € měsíčně (a někdy vám z toho ještě zbude).

Cartagena v Kolumbii


Commons.wikimedia

Město Cartagena leží na břehu Karibského moře. Teplota tu za celý rok neklesne pod 26°C. Poblíž je hned několik veřejných pláží, o nejznámější z nich – Bílé Pláži – jste už možná slyšeli.

Nejlevnější byt tu seženete už za 262 € měsíčně. V restauraci se najíte za 2,3 €. Takže i kdybyste se chodili do restaurací najíst třikrát denně, měsíčně neutratíte za jídlo více než 6000 Kč.


Depositphotos

Hoi An ve Vietnamu


Commons wikimedia

Útulné městečko Hoi An najdete na břehu Jihočínského moře. Tohle místo by měl rozhodně navštívit každý milovník architektury – mísí se tu různé styly a najdete tu stovky unikátních staveb a památek.  Pro množství úzkých kanálů, rybářských, ale i výletních loděk a mnoho plovoucích restaurací se městu přezdívá „vietnamské Benátky“.

Průměrná roční teplota je asi 25°C. Za ubytování dáte měsíčně zhruba něco přes 200 € a v restauraci se najíte do jednoho eura.

Puerto Vallarta v Mexiku


Depositphotos

Město leží na pobřeží Tichého oceánu a patří mezi často vyhledávané turistické destinace. Teplota vzduchu málokdy klesne pod 21°C.

Apartmán pro jednoho seženete už za 192€ a v restauraci se najíte za 3,5€.

Cozumel, ostrov v Mexiku


Depositphotos

Ostrov leží v Karibském moři u poloostrova Yucatán. Je známý díky svým úžasným bílým plážím a je i ideálním místem pro všechny, kteří se rádi potápějí. Kromě jiného tu najdete třeba druhý největší korálový útes na světě, jehož délka je více než 700 km!

Teplota se po celý rok pohybuje v rozmezí mezi 22 a 27°C. Za pronájem malého bytu dáte měsíčně něco přes 170€. V restauraci se najíte za 4,5€.

Kompong Som v Kambodži


Depositphotos

Pobřežní město leží na pobřeží Thajského zálivu. Najdete tu čisté a prostorné pláže a turistů potkáte jen málo. Je to ideální místo pro každého, kdo má rád klid a samotu. Dostanete se sem buď letecky (letiště je poblíž města), anebo na palubě lodi.

Teplota vzduchu za celý rok neklesne pod 23°C. Malý byt seženete za 157€ a v místní levné restauraci se najíte za 2,5€.


Depositphotos

Galle na Srí Lance


Depositphotos

Toto přístavní město na jihozápadě Srí Lanky patří mezi další místa světa, kde se dá žít poměrně levně. Podnebí tu je tropické a průměrná roční teplota je 26°C.

Za měsíční pronájem bytu dáte 148€ a v restauraci se najíte za 1,2€.

Goa v Indii


Depositphotos

Goa je stát ležící na jihozápadě Indie. Střídají se tu období sucha a období dešťů, teplota však zřídkakdy klesne pod 26°C (a v noci pod 20°C).

Byt tu seženete už za 97€ a v restauraci se dobře najíte za 2,5€.

Puerto Plata na Dominikánské republice


Depositphotos

Puerto Plata je provincie ležící na severu Dominikánské republiky na pobřeží Atlantiku. Na své si tu přijdou jak milovníci aktivní dovolené, tak i ti, kteří dávají přednost lenošení na pláži. Od listopadu do dubna tu je „pouhých“ 23-30°C, což je ideální teplota pro podnikání výletů. Po zbytek roku teplota vzduchu většinou neklesá pod 29°C a teplota moře pod 26°C – ideální na koupání!

Za oběd v restauraci tu dáte sice až 6€, ale můžete nakupovat levné potraviny na místních trzích a vařit si sami. Malý byt seženete už za 86€.

Sibu v Malajsii


Commons.wikimedia

Městečko na ostrově Borneo je sice malé, ale žije to tu jako snad nikde jinde na světě. Koná se tu mnoho festivalů a slavný noční trh. Najdete tu také mnoho zajímavých architektonických památek. Teplota se tu pohybuje mezi 23 až 33°C. Za pronájem bytu dáte něco málo přes 60€ a za oběd v restauraci zas něco přes 2€.

Alexandrie v Egyptě


depositphotos

Starobylé město se rozkládá podél pobřeží Středozemního moře. Teplota se tu pohybuje od 13 do 30°C (záleží na měsíci).

Náklady na živobytí jsou tu opravdu nízké. Byt seženete za 58€ a za jídlo neutratíte měsíčně víc než 250€.

Yogyakarta v Indonésii


depositphotos

Město Yogyakarta leží na ostrově Java a je považováno za centrum umění a kultury celého ostrova. Pokud patříte mezi milovníky výtvarného umění, baletu, divadla nebo hudby, je pro vás tohle místo přímo dokonalé.

Kromě kulturního bohatství se Yogyakarta pyšní i skvělým počasím a nádhernými plážemi, které leží asi 20 minut chůze od samotného města. Roční teplota se tu pohybuje kolem 26°C, pronájem bytu vás vyjde na 57€ a za jídlo v restauraci dáte méně než euro. Kulturní ráj.

Batangas na Filipínách


depositphotos

Batangas leží na pobřeží Jihočínského moře. Zimy jsou tu suché, léta deštivá. Teplota neklesá pod 25°C. Apartmán seženete za 40€ měsíčně a v levné restauraci se najíte za 2,8€.

 

My už plánujeme trip, kde byste vyzkoušeli žít vy?